AK Parti AK Parti %33.8
CHP CHP %32.6
MHP MHP %8.94
İYİ Parti İYİ Parti %0
HDP HDP %0
SP SP %0.38
VP VP %0
BTP BTP %0
BBP BBP %0
DP DP %0.38
DSP DSP %23.7
EMEP EMEP %0
HEPAR HEPAR %0
HÜDA HÜDA %0
LDP LDP %0
TKP TKP %0

Sakallı’dan Seyitgazi’ye Mezbaha ve Hayvan Pazarı Sözü

Burhan Sakallı, Seyitgazi ziyaretinden ilçe halkına müjdeler vererek ayrıldı.

Tarih: 12.2.2019 11:28:39
Güncelleme:
Bu Haber 505 Kez Okundu
Sakallı’dan Seyitgazi’ye Mezbaha ve Hayvan Pazarı Sözü
Seyitgazi’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Sakallı, ilçedeki 51 mahalle muhtarı ile toplantı gerçekleştirdi. Burada konuşan Sakallı, “1Nisan’dan sonra merkezi hükümetin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyemizin imkan ve kaynaklarını kullanarak ilçelerimizin sorunlarını çözeceğiz” dedi. 
“YA SÖZ VERİP YAPACAĞIZ YA DA YAPAMAYACAĞIMIZ SÖZLERİ ASLA VERMEYECEĞİZ”
Seyitgazi’nin en önemli sorunlarından birinin doğalgaz sorunu olduğunu söyleyen Sakallı, “Bugün buradan açıklıyorum. Yetiştirebilirsek 2019 yılı içerisinde, yetiştiremezsek en geç 2020 yılı içerisinde Seyitgazi’ye doğalgazı getireceğiz. Nasıl ki geciken adalet adalet değilse, geciken hizmet de hizmet değildir. Hemen, şimdi, acilen sorunları çözeceğiz. Belediye başkanlığı mazeret üretme kurumu değil, çözüm üreten bir makamdır. Ya söz verip yapacağız ya da yapamayacağımız sözleri asla vermeyeceğiz” diye konuştu.
SEYİTGAZİ’YE MEZBAHA VE HAYVAN PAZARI SÖZÜ 
Seyitgazi için hayvancılığın büyük önem taşıdığını söyleyen Sakallı, “İlçede yaklaşık 125 bin küçük baş, yaklaşık 12 bin de büyükbaş hayvan var. Yanı başımızda Afyon’da 25-30 mezbaha var. Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ise bir tane bile mezbahası yok. Bir tane bile mezbahası olmayan şehrimiz nasıl diğer illerle rekabet edebilir? 2019 yılı içerisinde Seyitgazi’ye bir tane mezbaha, yanı başına da bir tane hayvan pazarı yapacağız. Yapacağız ki şehrimiz hayvancılık konusunda Türkiye’nin ve dünyanın başka şehirleri ile rekabet edebilsin” dedi.
BÜYÜKŞEHİRİN BÜTÇESİ TÜM BUNLAR İÇİN YETERLİ 
Kendisine bütçe konusunda sorular yöneltildiğini söyleyen Sakallı, bu gibi sorulara şöyle yanıt verdi: “Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin ve ESKİ’nin toplam 2019 yılı bütçesi, 1 buçuk milyar lira. Bu paraya iş mi dayanır, hizmet mi dayanır, proje mi dayanır? Büyükşehir yasasından sonra İller Bankasından ilçe belediyelerine gelen her 100 liranın 40 lirası Büyükşehir Belediyesine gidiyor. Sırf o para bile harcansa Seyitgazi de diğer ilçelerimiz de şaha kalkar.” 
İmar konusuna da değinen Sakallı, 12 ilçe içerisinde imar konusunda en fazla mesafe almış olan, işi sonuçlandırma aşamasına getirmiş olan ilçenin Seyitgazi olduğunu söyledi. Sakallı, “İmar konusundaki sorunlarla ilgili Hasan başkanımız yıllardır uğraş veriyor, bir yoluna koydu. 1/25 binlik ve 1/5’lik imar planlarını yapacak olan Büyükşehir Belediyesi olduğuna göre, bunu biz çözeceğiz” dedi. 
Anahtar Kelimeler:
Yenile
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.