AK Parti AK Parti %33.8
CHP CHP %32.6
MHP MHP %8.94
İYİ Parti İYİ Parti %0
HDP HDP %0
SP SP %0.38
VP VP %0
BTP BTP %0
BBP BBP %0
DP DP %0.38
DSP DSP %23.7
EMEP EMEP %0
HEPAR HEPAR %0
HÜDA HÜDA %0
LDP LDP %0
TKP TKP %0

Şehit Aileleri ve Gazilerden Başkan Ataç’a Teşekkür

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte şehit aileleri ve gaziler ile bir araya geldi.

Tarih: 26.2.2019 16:12:43
Güncelleme:
Bu Haber 448 Kez Okundu
Şehit Aileleri ve Gazilerden Başkan Ataç’a Teşekkür
Toplantıda konuşan Başkan Ataç, “Hiçbir zaman şehit kanı üzerinden siyaset yapmadık. Sadece ve sadece baş tacı yaptık. Sizin yakınlarınız vatanını vermedi, kanını verdi. Eğer onlar olmasaydı bugün Türkiye’de olamazdık” dedi.

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Eskişehirli şehit aileleri ve gaziler bir araya geldi.

Programa Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri katıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, “Ahmet Başkanımız sağ olsun, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Her zaman her konuda destek oldu, kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ahmet Başkan bizimle her zaman, her yerde bir arada oluyor. Kahvehanede bile oturuyoruz kendisiyle. Ahmet Başkana ulaşmakta hiç güçlük çekmeyiz, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÖZEL GÜNLERDE DEĞİL HER GÜN BERABERİZ

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında olduğunu vurgulayarak, “Biz sadece şehitlerimizin, gazilerimizin özel günlerinde değil; 365 gün bu baş tacı insanlarımızla ilgileniyoruz ve bir aradayız. Şehitlerimiz vatanını vermemiş, canını vermiş. Ailelerimize tabi ki sahip çıkacağız, yıllardır da beraberiz. Tepebaşı Belediyesi olarak Çanakkale şehitlerimizden tutun, Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz ve Cumhuriyet dönemindeki şehitlerimize kadar tamamına sahip çıktık. Hiçbir zaman şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmadık.  Onların sadece ve sadece mutluluğu, esenliği için çalışmalarımızı sürdürdük ve neticesinde aramızda çok iyi ilişkiler gelişti. Biz her zaman terörün karşısındayız, lanetliyoruz. Hayatımız boyunca da bu şekilde davrandık. Şehit ailelerimizle, gazilerimizle karşılaştığımızda çok içten bir samimiyet var. Bu da bana büyük mutluluk veriyor. Kendi kendime düşünüyorum; iyi ki belediye başkanı olmuşum da bu güzel insanları tanıştım, vakit geçiriyoruz, birlikte gülüp ağlıyoruz. Sizleri gerçekten çok seviyorum. 15 yıllık belediye başkanlığım döneminde bu şehirde sevgili hocamla beraber önemli işler yaptık. Tepebaşı’nı en iyi noktalara getirmek için çok çaba sarf ettik. Bugün Tepebaşı birçok insanın özendiği bir ilçe haline geldi. Tepebaşı’nda insanlarımızın yüzü gülüyor, mutlu. Tepebaşı bir aile gibi oldu; bebeğiyle, çocuğuyla, kadınıyla, emeklisiyle, engellileriyle, şehit aileleriyle, gazileriyle büyük bir çatı altında, büyük bir aile olduk. Birbirimizi seviyoruz, bir kültür oluştu. Bir söz var çok hoşuma gider; tarihini bilemeyenlerin coğrafyasını başkası çizer. Bu mantıkla yaptığımız Çanakkale gezileri inanın çok önemli bir noktada. Oraya gittiğimizde hep beraber ne kadar kutsal topraklar olduğunu gördük. Her yeri şehit kanıyla sulanmış ve müthiş bir mücadele ile destan yazılmış. Vatanı korumak çok önemli bir şey, onlar bizim vatanımıza saldırdılar ve biz kendimizi koruduk. Nasıl koruduk, Mustafa Kemal Atatürk’le beraber koruduk. Onun sayesinde Çanakkale’de destan yazıldı. Onları hürmetle, saygıyla, sevgiyle, en içiten duygularla selamlıyorum. Hiçbir zaman şehit kanı üzerinden siyaset yapmadık. Sadece ve sadece baş tacı yaptık. Sizin yakınlarınız, vatanını vermedi, kanını verdi. Eğer onlar olmasaydı bugün Türkiye’de olamazdık” ifadelerini kullandı.

SESİNİZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Sizler bizim başımızın tacısınız. Aziz şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Kahraman şehitlerimiz gazilerimiz bu ülkenin her zaman onuru olmaya devam edecekler.  Sizlerin en ufak ihtiyacı, bizim en hayati çözmememiz gereken konudur, öyle bakıyoruz. Sizlerin, şehitlerimizin sayesinde huzur içinde başımızı yastığa koyabiliyoruz. İnşallah ülkemiz sonsuza kadar Atatürk’ün bize gösterdiği istikamette, bağımsız, birlik, kardeşlik içinde ve tabi ki çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma mücadelesini sürdürecek. Gazilerimiz arasında da en ufak bir ayrım yoktur, olmaması gerekir. Bu söylemle değil, kanunda da böyle olmalıdır. Meclis’te sesiniz olmaya devam edeceğiz” dedi.

SİZLER SAYESİNDE HUZURLA YAŞIYORUZ

Ardından konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de “Sizlerle birlikte olmak bizim için çok değerli. Sizler sayesinde biz gerçekten bu ülkede rahat ve huzurla yaşıyoruz. Şehit haberleri almayacağımız, barış, hoşgörü içinde, Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesi doğrultusunda günlerin uzak olmamasını diliyorum. Diğer şehirlere baktığımızda Eskişehir’de çok şanslıyız, bu şehre yıllardır hizmet veren belediye başkanlarımız sayesinde çok mutlu, huzurlu yaşıyoruz” diye konuştu.

ŞEHİT ŞEHİTTİR, AYRIMLARA KARŞIYIZ

Programda daha sonra konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de “Sizlerle birlikte olmak bize mutluluk veriyor ama yine de içimizde yüreğimizi yakan bir taraf var; şehitlerimiz. Onlar bu memlekette bütün milletin güvenliğini sağlamak için kanlarını akıttılar toprağa. Şehit şehittir, ayrımlara karşıyız. Bu toprakların korunması için bu toprağa düşen ve toprağımızın kendilerini kucakladığı şehitlerimizi ayrım yapılmaksızın ifade etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Eğer bugün sizlerle bir arada olabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Sizler, bize onların en büyük emanetlerisiniz. Biz emanetimizi yani sizleri daima başımızın sütünde taşıma inancındayız. Kapılarımız sizlere her zaman açık. Her türlü başvurunuz, bizler için çözülmesi gereken öncelikli konudur” dedi.

Programda konuşmaların ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Sevinç Uluçeşme, başkan ve milletvekillerine dernek rozeti taktı. Daha sonra Başkan Ataç ve Başkan Büyükerşen de dernek temsilcilerine günün anına armağanlar takdim etti. Etkinlik, çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSEDİYORUZ

Etkinliğe katılan Eskişehirli şehit aileleri ve gaziler de Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a her zaman ve her durumda yanlarında olduğu için teşekkürlerini iletti.

Kıbrıs Gazisi Şaban Dönmez, “Sayın Ahmet Başkanımız yıllardır gazilerimize sahip çıkan, ziyaret eden, her etkinliğe davet eden tek başkanımız. Türkiye’de daha eşi yoktur. Türkiye birçok şehri gezdim, hiçbir belediye başkanının gazilerine bu kadar sahip çıktığını görmedim. Bizi Çanakkale’ye gezilere götürdü, etkinliklere davet etti. Kendisine teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun.  Ayrıca Tepebaşı Belediyesi’ne büyük hizmetlerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

Saniye Koç isimli şehit annesi ise “Allah razı olsun, verdiği hizmetlerden dolayı çok memnunuz. Çalışkan biri, millete ilgili biri. Şehit annesi olarak Ahmet Başkanı her zaman yanımızda hissediyorum” sözlerini kullandı.

Kıbrıs Gazisi Mehmet Tercioğlu ise “Ahmet Başkandan çok memnunuz, sempatik, kibirsiz, dürüst bir insan. Kolaylıkla ulaşılabilen, herkese iyimser davranan, mükemmel bir insan. Bizi hiçbir zaman unutmaz. Ahmet Ataç her zaman bizlerle istişare yapıyor. Vatandaş olarak da gazi olarak da bizleri el üstünde tutar. Belediyemizden Başkanımızdan memnunuz” dedi.

Bir diğer Kıbrıs Gazisi Adil Özkan da “Hizmetlerinden çok memnunuz. Yeşiltepe’de evim var, hizmetleri iyi, Allah razı olsun. Mahallelerimize iyi bakar, başarılı bir başkan. Gazilere de sahip çıkıyor, her törenimize katılır, her zaman yanımızda” şeklinde konuştu.

Gazi Mustafa Toprak ise “Eskişehir’in Başaran köyündenim. Ahmet Ataç hakikaten çalışkan biri, projelerini ve çalışmalarını takip ediyorum. Kendisiyle de derneğimizde sık sık görüşüyorum, ilgisine teşekkür ediyorum” dedi.

Kıbrıs Gazisi Ali Tuzcu da “Bahçelievler’de oturuyorum. Tepebaşı’nda çalışkan, dürüst bir belediye başkanımız var, gurur duyuyoruz. Mahallelerimiz de güzel, modern oldu. Modern bir şehir, güzel bir ilçemiz var. Devamını da istiyoruz, vatandaşlarla yüz yüze görüşen bir başkanımız var. Ahmet Ataç’la daha önce başka yerlerde de görüştüm. Zorunlu kaldığı zaman bizlerle görüşen değil, her zaman bir arada olduğumuz bir başkan. Herhangi bir sıkıntımız olduğu zaman gidip derdimizi anlatabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazi Orhan Yenilen de “Ahmet Ataç’tan çok memnunuz, Allah razı olsun. Gazilerle ilgileniyor, şehit aileleri ile ilgileniyor. Bu sene de Ahmet Ataç’ımız garanti. Çok sosyal etkinliklerimiz var, her sene bir yerlere gidiyoruz. Ama hükümet bizimle ilgilenmiyor. Gazi maaşı 820 lira. Gazi olarak şuanda 45 sene geride kaldı, madalyamız yok. Ben Kıbrıs gazisiyim arkadaşım, ben vatan için çalışmışım, bana bir madalya veremedi hükümet. Onun için hükümetten memnun değiliz ama başkanlarımızdan memnunuz” dedi.

Şehit eşi Şahsine Ceylan ise “Eşim Kıbrıs Girne’de ilk çıkarmada şehit oldu. 21 yaşında 1 çocukla kaldım. Allah’a şükür, rabbim öyle yazmış. Memnunuz hayatımızdan. Allah razı olsun, Ahmet Başkanımız bir tane, her zaman dualarımız onunla. Rabbim yolunu açık etsin, yine desteğimiz ona. Kendimize çok yakın hissediyoruz, şehit eşleriyle, gazilerle çok ilgileniyor. Elhamdülillah, Allah yolunu açık etsin, her zaman başkanımızın yanındayız. Ahmet Ataç’ımızı çok seviyoruz, dualarımız onunla. Elinden geldiği desteği veriyor” sözlerini kullandı.

Gazi Kadir Küçüksu da “Sayın Ahmet Başkanımızın böyle güzel bir etkinlikler ile bizleri buluşturması çok güzel. Neden? Geçmişi bilmezseniz, geleceğiniz olmaz. Çünkü bu vatan bizim, bu vatana sahip çıkan insanların yeni nesillere örnek olması güzel. Hem gazi arkadaşlarımızla tekrar kaynaştırıyor hem de birlik beraberliğimize güzle bir örnek teşkil ediyor. Anılmak, hatırlanmak çok güzel. Tepebaşı olarak da çalışmalardan memnunuz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Yenile
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.